Натисніть на зображення для перегляду детальнішої інформації
Глухими називаються вікна без можливості відкриття, відкиду або провітрювання. Такі вікна в основному застосовуються при будівництві міжкімнатних перегородок в офісних або житлових приміщеннях, в складських та виробничих приміщеннях. Найчастіше це приміщення, в яких необхідно забезпечити високий рівень освітлення і при цьому присутні природні або створені механізми вентиляції.
Глухі вікна є економічним варіантом, і їх використання виправдане при склінні об'єктів що мають велику кількість вікон, наприклад оранжерей і зимових садів (можливо, їх використання спільне зі світлопрозорими конструкціями, що відкриваються).
Не рекомендуємо встановлювати глухі вікна в приміщеннях з підвищеною вологістю (кухні, ванни і душові) оскільки це може привести до утворення конденсату на вікнах.
Паралельно-розсувними називаються вікна, в яких одна або дві стулки можуть зрушуватися в бік, рухаючись по направляючих паралельно плоскості віконного отвору. Паралельно розсувні вікна застосовуються в приміщеннях з обмеженою глибиною простору, де не можливий поворот вікна. Перевагою паралельно розсувних систем є повне відкриття віконного отвору і невеликий простір в глибину кімнати займане розсуненими стулками.
Можливе встановлення фурнітури, що забезпечує режим відкиду. (Відкиду називається положення вікна, в якому верхня частина стулки відкривається на кут 10-15 градусів і фіксується в такому положенні). Паралельно-розсувне вікно потребує додаткового простору збоку від віконного отвору в бік, куди передбачається зрушення віконної стулки. Так само паралельно розсувні системи можуть бути корисними для скління великих (близько 2,5 метрів шириною) отворів.
Поворотними називаються вікна, в яких з одного боку стулки встановлена засувка, а з іншої – поворотні петлі. Така конструкція поворотного вікна дозволяє стулці відкриватися в одну із сторін за вибором замовника, звільняючи віконний отвір. Така конструкція позбавлена недоліків, властивих глухим вікнам. При цьому вона володіє привабливою ціною.
У поворотних вікон є і недоліки. Наприклад, відсутня можливість провітрювати приміщення в дощову погоду без ризику проникнення вологи всередину приміщення, у вітряну погоду також не рекомендується залишати такі вікна відкритими через ризик різкого закриття вікна і його розбивання. Низький рівень цін на поворотні вікна обумовлений простою конструкцією елементів фурнітури. Перерахованих недоліків позбавлені відкидні і поворотно-відкидні вікна.
Поворотно-відкидними називаються вікна, в яких реалізовані механізм поворотного відкриття і механізм відкидання. Це варіант вікон, що найчастіше зустрічається. Фурнітура таких вікон дозволяє поряд з поворотним відкриттям вікна, що повністю звільняє світловий отвір, використовувати ще режим відкидання (відкриття верхньої частини стулки на 10-15 градусів).
Відкид застосовується для провітрювання приміщення і запобігає попаданню опадів (дощів або снігу) всередину приміщення. Для провітрювання поворотно-відкидне вікно допускає встановлення додаткових елементів фурнітури, таких як мікропровітрювання.
Мікропровітрювання – це таке положення стулки вікна по відношенню до рами, при якому стулка не торкається рами і знаходиться від неї на відстані 1-2 міліметри. Мікропровітрювання забезпечує постійний режим провітрювання приміщення без протягів. Мікропровітрювання розраховане на постійне використання і в зимовий період запобігає появі вологи, що конденсується на вікнах і сприятливо позначається на мікрокліматі усередині приміщення.
Вікна з фурнітурою, що забезпечує режими повороту (відкиду й мікропровітрювання), є хорошим варіантом з точки зору безпеки. При використанні мікропровітрювання виключено попадання в житліо тварин, птахів, забезпечується зниження рівня шуму від вулиці. Вікна в режимі мікропровітрювання не привертають увагу зловмисників.
У поворотно-відкидних вікон є можливість встановлення антизламної фурнітури, що забезпечує контурне замикання стулки, що робить неможливим відмикання вікна зовні приміщення. Використання такого елементу фурнітури, як мікроліфт з блокуванням, забезпечує непровисання стулки в закритому положенні. Блокіратор забезпечує правильні режими функціонування віконної фурнітури і подовжує її термін служби.
Штульпові вікна – це вікна, в яких дві стулки при закритті входять в зачеплення не з вертикальною перегородкою (імпостом), а одна з одною. Така конструкція застосовується, якщо є необхідність у віконному або дверному отворі шириною більше 1 метра. Забезпечується максимальне звільнення простору віконного або дверного отвору. Частіше за все штульпове вікно застосовується в склінні балконів (вони відкривають вільний доступ до підвісного саду за поручнями балкона або до білизняних вірьовок).
Існують різні варіанти замку штульпової стулки:
- двома точками замку (клямками вгорі і внизу стулки);
- однією точкою замку керованою ручкою.
Штульпові вікна з однією точкою зручніші в експлуатації, а штульпові вікна з двома точками забезпечують краще прилягання стулки до коробки. Вони зручні для дверних отворів магазинів, складів і так далі.
Загальновідомий той факт, що пластикові вікна Rehau є кращим вирішенням багатьох проблем пов'язаних із захистом житла від холоду, вогкості, пилу, шуму, а також інших негативних чинників. Пластикові вікна Rehau виготовляють з ПВХ (полівінілхлориду). Цей матеріал хімічно інертний, тобто він не вступає в хімічну реакцію з іншими речовинами. При виготовленні вікон нічого не виділяється в атмосферу, завдяки чому пластикові вікна довго зберігають первинний вигляд, відрізняються підвищеною зносостійкістю, абсолютно безпечні для здоров'я.
Виготовлення вікон складний та цікавій процес. Торгівельна марка КОРСА впевнена, що виготовлення вікон і дверей з якісного німецького профілю й фурнітури не може залишитися непоміченим споживачами.
Конструкція пластикових вікон, складається з безлічі комплектуючих елементів:
1, 2. | Рама і стулка виготовляються з профілю ПВХ. Профіль має різні варіанти виконання. |
3. | Імпост необхідний для розділення вікна на декілька частин і з'єднання воєдино основних конструктивних частин вікна: стулки і рами. |
4. | Штульп є профілем, виготовленим з пластика. Штульп необхідний для з'єднання двох стулок. Плюсом штульпового з'єднання є той факт, що штульп кріпиться до стулки. |
5. | Фурнітура — замикаючий механізм з петлями, ручками, мікроліфтами, ущільнювачами і іншими елементами, які забезпечують функціональність вікон і дверей. Не дивлячись на те, що фурнітура – це прихована частина конструкції вікна, вона грає важливу роль. Також важливо відзначити, що сучасна фурнітура дозволяє відкривати стулку у різних напрямах. |
6. | Склопакети можуть бути однокамерними або двокамерними, також енергозберігаючими, що значно підвищує рівень теплоізоляції. Замість склопакета при виготовленні вікон можуть бути використані інші види заповнення (термопанель, ДСП й інші матеріали). |
7. | Гумові ущільнювачі знаходяться в місцях прилягання рами і стулки, а також штапика і склопакета. Ці елементи необхідні для забезпечення герметичності. |
8. | Штапік – це конструктивний елемент, за допомогою якого склопакет стримується в стулці. Виходячи з товщини склопакета, штапік може бути різної ширини. |
9. | Шпроси несуть суто декоративну функцію. Знаходячись усередині склопакета вони дозволяють вікну набути індивідуальний дизайн. |
10. | Підвіконня є нижньою горизонтальною частиною обрамлення віконного отвору. |
11. | Козирки та відливи, виконані з ранила або оцинкованого заліза, захищають вікно від проникнення вологи до швів ущільнювачів. Вони оберігають герметик від поступового вимивання й передчасного старіння, а стіну під вікном від намокання. |
12. | Відкоси обрамлюють віконний отвір зверху і з боків. Традиційно ці частини стіни заштукатурюються, також можна використовувати для цього пластикові панелі. |
Обирайте і не забувайте: виготовлення вікон і дверей треба довіряти професіоналам!